Popredný poradca v oblasti prirodzeného zdravia.
Výživové doplnky, sušené ovocie, semená a orechy sú najlepšou pomôckou pre zdravý životný štýl.

ČAJ Z KAKAOVÝCH LUSKOV PRAŽENÝ

Čo je čaj z kakaových strukov?
Kakaový čaj je 100% rastlinný, prírodný nápoj vyrobený z kakaových strukov.
Niekedy sa kakaový čaj zo strukov zamieňa za čokoládový čaj alebo kakaový čaj kvôli jeho chuti – ale v skutočnosti čaj z kakaových strukov neobsahuje žiadne prídavné látky ako často čokoládové a kakaové produkty obsahujú .

Čo sú to kakaové struky?
Kakaové struky sú vlákninové vonkajšie škrupinky z kakaových bôbov, ktoré keď sa zalejú vytvoria rastlinný čaj s chuťou čokolády. V priebehu procesu výroby čokolády sa kakaové bôby zberajú, fermentujú a sušia. Bôby sa nasypú do triediaceho stroja, kde sú vylúpané a jadierka sú separované od strukov. Struky idú následne vo forme „čajových lístkov“ do nášho kakaového čaju bez pridania príchutí, aróm a prídavných látok.

Ako chutí kakaový čaj?
Jeden dúšok jemne pripomína vychutnanie si kúska kvalitnej horkej čokolády – chuť jemne krémová, horká a prirodzene sladká. Je to cesta ako si vychutnať kakao v celkom novej podobe – užívate si chuť kakaa, akú ste doteraz nezažili. Náš čaj bol vytvorený k odovzdaniu delikátneho, sofistikovaného 100% prírodného kakaového zážitku a zanechá vo Vás pocit ľahkosti.

Ako pripraviť kakaový čaj?

Namočte jednu polievkovú lyžicu kakaových strukov do vriacej vody na 5 minút (alebo dlhšie, ak preferujete výraznejšiu chuť ). Kakaový čaj si môžete vychutnať horúci alebo aj studený.

Aká je prospešnosť kakaového čaju?

Náš čaj má vysoký obsah antioxidantov, minerálov a vitamínov. Kakaové lusky obsahujú tie isté antioxidačné činidlá ako kakaové bôby tak, ako obsahujú aj veľa magnézia, draslíka a vlákniny. Náš kakaový čaj je bez kofeínu. Kakaové
bôby a jeho lusky obsahujú teobromín, ktorý je odlišný od príbuzného kofeínu.
Teobromín pôsobí na človeka povzbudzujúco, má pomaly sa uvoľňujúci efekt. Pomáha telu vylučovať endorfíny a dať tak telu požadovaný efekt životabudiča. Množstvo teobromínu v čokoládových luskoch nie je pre ľudí toxické ani pri konzumácii veľkého množstva, môže však byť smrteľné pre psov alebo kone.
Náš čaj neobsahuje žiadnu konzervačnú látku, je bez pridaných látok a je 100% rastinného pôvodu (vegan). Neobsahuje glutén.


Existujú nejaké zdravotné riziká prečo sa obávať pitia kakaového čaju?

Kakaový čaj bol navrhnutý ako pomoc pri rôznych zdravotných problémoch, ale určite nenahradí žiadnu lekársku starostlivosť ani lieky. Pri existujúcich zdravotných problémoch a tehotenstve vždy konzultujte so svojim lekárom. Nie je vhodný pre deti do 6 rokov.


Balenie: sáčik 250 g
8.00 EUR


OBNOVA ZÁKLADU

Už v starovekej Číne išla samotná liečba ruku v ruke s dietetikou a prevenciou. Ľudia žili, jedli a chovali sa tak, aby to bolo v čo najmenšom rozpore
1.60 EUR

CITRÓNOVÁ TRÁVA

Bylinný čaj jednodruhový
10.00 EUR

RUŽA STOLISTÁ - kvet

Bylinný čaj jednodruhový
16.00 EUR