Popredný poradca v oblasti prirodzeného zdravia.
Výživové doplnky, sušené ovocie, semená a orechy sú najlepšou pomôckou pre zdravý životný štýl.

Papája kúsky

Papája (Carica Papaya)

Krajina pôvodu: Srí Lanka

Úprava: Sušenie, plátky

Z pohľadu TČM :

Chuť sladká, povaha chladná, neutrálna, tropizmus SP a ST. Spevňuje SP a ST, prečisťuje úpal a odstraňuje smäd, lieči horúčku a obťažujúcim smädom, pretrvávavúci kašeľ, nedostatočnú laktáciu a tráviace problémy. 

Sušená papája je veľkým zdrojom enzýmov – papaínu, chymopapaínu, lysozýmu a lipázy. Najvýznamnejší je papaín, ktorý napomáha tráveniu tak, že štiepi bielkoviny z potravy na aminokyseliny. Podporuje aj tvorbu ďalších enzýmov v tráviacom trakte. Dôležité sú aj enzými pepsín a trypsín, ktoré sú potrebné pri látkovej výmene v bunkách. Papája je bohatá na provitamín A, ktorý prispieva k zdraviu pokožky, dobrému zraku a ochraňuje všetky vnútorné sliznice. Má viac beta-karoténu než mrkva. Obsah kyseliny pantoténovej – vitamínu B5 zaručuje zdravý vzhľad vlasov a ich farbu a dodáva bunkám energiu. Vitamín C podporuje imunitu a pozitívne myslenie. Obsahuje viac vitamínu C než kiwi. Sušená papája dodáva telu vitalitu, podporuje tvorbu svalov, posilňuje správne funkcie srdca a krvný obeh. Podporuje správnu obranyschopnosť organizmu a pomáha predchádzať infekciám dýchacích ciest. Prispieva k správnym funkciám mozgu, celej nerovovej sústave, a tým upokojí aj našu dušu. Je to silný antioxidant s protirakovinovými účinkami. Zbavuje prekyselenia organizmu, odstraňuje usadeniny a čistí tráviaci trakt. Z minerálov obsahuje najmä vápnik, kálium a horčík. Je to výnimočne zdravé ovocie.


Poznámka: kúsky cca 3x3 cm
Balenie: 500 g
11.50 EUR


Kešu orechy extra veľké

Kešu orechy (Obličkovec západný, Semecarpus anacardium, Anacardium occidentale)
13.00 EUR

Ananás krúžky

Ananás (Ananas Comosus)
12.50 EUR

Machovka čerešňová BIO 500 g, Organic kvalita

Machovka čerešňová obsahuje karotenoidy, horčinu physalin, niekoľko druhov alkaloidov, trieslovín, sacharidov, organické kyseliny, vitamín C, mineráln
14.00 EUR