Popredný poradca v oblasti prirodzeného zdravia.
Výživové doplnky, sušené ovocie, semená a orechy sú najlepšou pomôckou pre zdravý životný štýl.

Poradetsvo - diagnostika

Správna výživa je základným stavebným kameňom Vášho fyzického zdravia.

Tým, že dodáte svojmu telu optimálnu dávku výživných látok výrazne prispievate k udržaniu zdravia a vitality. Často sa hovorí, že “si to, čo ješ”. Ale ešte lepšie sedí, že “si to, čo vstrebávaš” a naozaj to nie je to isté.

Sme naučení čítať na obaloch doporučené množstvá výživných látok (vitamínov, minerálov, stopových prvkov atď) a tiež kalórií na základe statistic. No realitou je, že v potrebách výživy sme veľmi individuálny. A rozdiely medzi name sú viac než len hraničné.

My v NutriVital-e sa snažíme porozumieť Vašej výživovej rovnováhe z rôznych úhlov pohľadu:

  • Vaše vlastné symptómy a reakcia Vášho tela na rôzne druhy potravín,
  • Odborná znalosť, skúsenosti a vzdelanie Vášho terapeuta v oblasti výživy,
  • Výsledky bioenergetického testovania EAV, ktoré podáva informácie o Vašom zdravotnom stave, ktoré sa nedajú získať iným spôsobom merania alebo testovania.

 

Posilňovanie a prevencia zdravia

Z hľadiska zdravotných problémov je výživa preventívny a zároveň posilňujúci prostriedok.

Keď sa prídete s nami poradiť, budeme s Vami pracovať na optimalnych stravovacích návykoch, ktoré Vám zabezpečia dobrý zdravotný stav a tiež Vám dáme konkrétne rady ako využívať výživu a doplnky výživy ako liek v prípade, že sa necítite dobre.

Počas doby uzdravovania môže byť nápomocné úplne vylúčiť určité potravinové skupiny z jedálnička, alebo sa silne zamerať na iné potraviny. Je to tiež čas, keď treba dbať na doplnenie vitamínov, minerálov a iných prvkov nad rámec štatistických priemerov. Toto je ešte dôležitejšie v prípade, že Váš tráviaci system nedostatočne absorbuje výživu z potravy. Trvá to len niekoľko mesiacov, kým sa Vaše telo dostane do normálu. Potom je nevyhnutné dodržiavať správne udržiavacie dávky, ktoré práve Vy potrebujete a uistiť sa, že Vaše stravovanie vykryje väčšinu toho, čo  Vaše telo vyžaduje.

Stravovanie a výživové doplnky

Všeobecne podporujeme všetkých v tom, aby ich strava mala vysokú kvalitu. Organické bio potraviny, sezónne a lokálne ovocie a zelenina, vyhýbanie sa silne konzervovaným jedlám, minimalizovanie cukru, mlieka a mliečnych výrobkov, stravovanie podľa vlastného metabolického a výživového typu – to je všetko veľmi dôležité pre udržanie dobrého zdravia.

Ak toto všetko viete sami sebe zabezpečiť a cítite sa zdravý, najmä v oblasti trávenia a vstrebávania, potom by Váš spôsob stravovania ako taký mal byť dostatočným prostriedkom na udržanie dobrého zdravotného stavu.

Výživové doplnky a bylinné prípravky sú vhodné ak:

  • Nie ste pripravený zmeniť spôsob stravovania,
  • Vaše telo potrebuje doplnkovú liečbu, 
  • Vaša potreba pre doplnkovú výživu je dočasne veľmi vysoká,
  • Žijete v prostredí, ktoré príliš nevyhovuje Vášmu telu, napr. znečistenie okolia,
  • Máte životný štýl, ktorý nevyhovuje Vášmu telu, napr. prepracovanosť, stres, málo odpočinku, málo športu atď.
  • Váš tráviaci systém nie je schopný vstrebávať dostatok výživy z potravy, ktorú prijímate,
  • Hľadáte rovnováhu a prirodzené fungovanie Vášho organizmu.

 

Počas konzultácie u nás obdržíte množstvo dôležitých informácií a rád, ktoré Vám pomôžu správne nasmerovať Vaše stravovacie návyky. Zároveň Vám navrhneme výživové doplnky vhodné práve pre Vás tak, aby spĺňali Vaše individuálne potreby a prinavrátili Vám zdravie.

 


Poznámka: konzultácia 45 minút
Balenie:
20.00 EUR


Poradetsvo - diagnostika

Správna výživa je základným stavebným kameňom Vášho fyzického zdravia.
20.00 EUR