Popredný poradca v oblasti prirodzeného zdravia.
Výživové doplnky, sušené ovocie, semená a orechy sú najlepšou pomôckou pre zdravý životný štýl.

PUER, fermentovaný zelený čaj lisovaný do diskov

Čaj PUER patrí medzi stálice na čajovom nebi. Prvé záznamy nájdeme v Číne skoro pred 1400 rokmi. Zaraďujeme ho medzi niekoľko násobne fermentovaná čaje a pre jeho výrobu sa používajú väčšie lístky jemných a divoko rastúcích čajovníkov na juhu provincii Yunnan. Práve vďaka tomuto podnebiu s vysokými teplotami a vysokou vzdušnou vlhkosťou vďačí puer za svoju špecifickú chuť a unikátne zdravotné účinky. Niektoré fázy výroby tohoto čaju sú veľmi svedomito strážené, ale na výslednú kvalitu má evidentne veľmi priaznivý vplyv dĺžka zrenia, pre ktorú na rozdiel od iných čajov, pre preferujeme čerstvosť, obvykle platí - čím starší, tým lepší. Podľa poznatkou čínskej medicíny čaj puer spevňuje slezinu, čo voľne môžeme preložiť do nášho jazyka, že má blahodárny vplyv na proces trávenia. To potvrdzuje aj veľké množstvo moderných výzkumov, ktoré naviac zdôrazňujú jeho antioxidačné účinky a efektívne znižovanie cholesterolu v krvi. Tento čaj je známy pomocník v boji s nadváhou. Je ideálnym doplnkom k redukčným kúram a pôstom. Vďaka nízkemu obsahu kofeinú - teínu je možné popíjanie počas celého dňa a je ním možné nahradiť iné nie moc zdravé tekutiny, ako sú malinovky alebo káva. Puer často býva zlisovaný do 375 g diskov a kúpa takéhoto kvalitného čaju predstavuje pomerne vysokú investíciu. Začiatočníci preto obvykle kupujú po menšej forme čajových kostičiek, kde na ich výrobu sa bežne používa prach vzniknutý pri výrobe kvalitných čajov. To sa následne odrazí na výslednej chuti, ktorá nového záujemcu o čaj puer môže odradiť. Dovoľujeme si Vám preto ponúknuť rozumný kompromis medzi počiatočnou investíciou a kvalitou, ktorá predstavuje tieto malé puer hniezda vyrobené zlisovaním kvalitných lístkov a skladovaných vo vhodných podmienkach v okrese Xishuangbanna na juhu provincie Yunnan v priebehu cca 5 rokov. Dúfame že Vám chuť tohto unikátného čaju učaruje rovnako ako nám.

Spôsob prípravy : do sklenenej alebo hlinenej konvice vložíme jedno čajové hniezdo a zalejeme malých množstvom vriacej vody. Po pár sekundách vodu zlejeme a takto umutý čaj necháme v čajníku pod pokrievkov chvíľku navlhnúť a uvoľniť vôňu. Následne zalejeme horúcou vodou a necháme lúhovať. Temne červeno hnedý nález poskytuje vyváženú paletu chutí a vône. Aj napriek výraznej aróme tohoto čaju, doporučujeme zalievať čaj kvalitnou vodou, filtrovanou cez uhlíkové filtre, alebo balenú vodu (nie minerálku). Čaj puer sa môže veľa krát lúhovať (aj 10 krát). Nazdravie.  

Skladovanie : V našich zemepisných podmienkach nepokračuje dozrievanie tohto čaju, preto nie sú na jeho skladovanie kladené veľké nároky. Doporučujeme skladovať v uzatvorenej nádobe na tmavom mieste. Dlhodobé skladovanie čaju prospeje.


Balenie: 100 g vrecko
9.00 EUR


KONOPNÝ KVET - ČAJ SUŠENÝ

Bylina zbieraná počas kvitnutia, kedy má v sebe najväčší účinok.
6.50 EUR

KARO - originálny kávovinový instantný nápoj

Instantný kávovinový nápoj, mierne horký. Balenie postačí na zarobenie 90 šálok osviežujúceho a lahodného nápoja.
4.20 EUR

ALOJZIA TROJLISTÁ

Bylinný čaj jednodruhový
10.00 EUR