Popredný poradca v oblasti prirodzeného zdravia.
Výživové doplnky, sušené ovocie, semená a orechy sú najlepšou pomôckou pre zdravý životný štýl.

Pŕíběh jednoho snu

 

Autor: Bezerra de Menezes

ISBN: 978-80-906987-3-4

Popis: brožovaná kniha, 156 strán, český jazyk

Vydanie: 2019 (1. vydanie)

Autor tohto románu veľmi farbisto opisuje svoju mimoriadnu cestu na Venušu počas oddelenia svojej duše v spánku. Stretáva sa so svojim anjelom strážnych, ktorý mu poodhalí závoj jeho predchádzajúceho a budúceho vývoja. Je mu dovolené vidieť svoj minulý život prežitý na Venuši. Nevidí ho len fyzickými očami bežného smrteľníka, ale tiež svojim spirituálnym zrakom.

Text knihy bol prvý krát publikovaný v Brazílií v časopise Reformador medzi rokmi 1896 a 1897 a Dr. Bezerra de Menezes ho publikoval pod pseudonymom Max.

Kniha sa zaoberá základnými princípami spiritizmu ako sú napr. sny, oddelenie duše od tela počas spánku, vnútorný vývoj, medziplanetárne cestovanie a početnosť obývaných svetov.

Autor

Adolfo Bezerra de Menezes Cavalcanti (28. 8. 1831 – 11. 4. 1900), známy ako Bezerra de Menezes, bol lekárom, spisovateľom, novinárom, politikom, filantropom a predstaviteľom spiritizmu. Bol tiež známy ako „lekár chudobných“ alebo „brazílsky Kardec“.

Vyštudoval medicínu v Rio de Janeiro. Počas štúdia si musel privyrábať doučovaním filozofie a matematiky. Akademický titul získal v r. 1856. O rok neskôr nastúpil ako chirurg v armáde. V r. 1858 sa oženil s Mariou Cândidou de Lacerda, s ktorou mal dve deti, ale po 5 rokoch manželstva jeho žena po krátkej chorobe náhle zomrela.

V r. 1859 – 1861 vykonával funkciu redaktora v „Brazílskych lekárskych listoch“, čo bolo periodikum Lekárskej akademie.

V r. 1865 sa druhý krát oženil s Cândidou Augustou de Lacerda Machado, ktorá sa po sestrinej smrti starala o ich deti.

Bol známy ako „Lekár chudobných“, pretože ošetroval aj tých, ktorí nemohli zaplatiť. Je o ňom známa príhoda, keď Bezerra daroval svoj lekársky prsteň jednej matke, ktorá nemohla kúpiť liek svojmu chorému dieťatku.

Politickú kariéru začal v r. 1860, keď bol zvolený do mestského zastupiteľstva. V ďaľších dvoch volebných obdobiach bol zvolený starostom.

Okolo r. 1875 dostal preklad knihy Allana Kardeca „Kniha duchov“. O knihe Bezerra povedal: „Nenašiel som v nej nich, čo by bolo nového pre moju dušu napriek tomu, že bolo pre mňa nové úplne všetko! Poznal som už všetko, čo som v knihe prečítal. Zdá sa teda, že som bol nevedomým spiritistom, ako sa hovorí „od narodenia“. Pretože bol politikom, začali sa proti nemu šíriť klebety. Rozhodol sa opustiť verejný život a venovať sa potrebnému.

Napísal niekoľko kníh: Strašidelný dům (A Casa Assombrada), Šílenství pod novým prizmatem (A Loucura sob Novo Prisma), Spiritistická doktrína jako teogonická filozofie (A Doutrina Espírita como Filosofia Teogônica), Manželství a plátno (Casamento e Mortalha), Černá perla (Pérola Negra), Lazar, malomocný (Lázaro, o Leproso), Ovce z Panurgie (Os Carneiros de Panúrgio), Příběh jednoho snu (História de um Sonho) a Evangelium budoucnosti (Evangelho do Futuro).

V r. 1889 bol zvolený prezidentom brazilskej spriritistickej federácie a bol ním až do svojej smrti.

Po smrti diktoval knihy Chico Xavierovi a knihy diktuje dodnej prostredníctvom iných médií. 


Poznámka: ISBN: 978-80-906987-3-4
Balenie: brožovaná kniha, 156 strán
10.60 EUR


Z kroniky Akaša, Rudolf Steiner

Dějiny vývoje člověka a vývojové stavy Země jsou zachyceny v tzv. kronice Akaša. Tyto dějiny v kronice Akaša jsou samozřejmě zachyceny jinými písmeny,
10.00 EUR

Základy anthroposofie - Jan Dostal

Jak je to s opětovným vtělováním a karmou v západním myšlení? Co se s člověkem děje mezi smrtí a novým narozením? Jaké jsou nadsmyslové články lidské
7.49 EUR

Lapis Philosophorum / O spuosobu přistrojení kamene filozofského

Raně novověký překlad latinsky psaného pojednání Laurentia Ventury o přípravě kamene filosofů. Autorem českého překladu je šlechtic a významný alchymi
22.11 EUR